Aparat për kafe – ku e gjeni më së liri

22.02.2023

Shperndaje:

Jo të gjithë e pëlqejnë kafen turke apo jo të gjithë duan ta nisin ditën me një të tillë.

Sot, është më lehtë se kurrë t’ia përgatisni vetes një kafe nga aparati, njësoj si në kafiterinë e pëlqyer nga ju.

Në tregun online gjeni me dhjetëra lloje të aparateve të kafesë dhe platforma SaKushton ka analizuar e krahasuar çmimet e tyre.

Në treg gjeni aparate me dozera, pra duhet t’ia hidhni kafenë e bluar dhe me kapsula të gatshme.

Aparatin më të lirë të kafesë e gjeni në Gjirafa50 dhe PemaMall. Bëhet fjalë për të njëjtin aparat, të brendit Sencor dhe kushton 22.30 euro. Bashkë me aparatin vijnë si set edhe dy filxhana porcelani. Natyrisht janë prej më të thjeshtëve. Është me kapsula.

Nëse kërkoni aparat, që ka edhe dozerin sikurse aparatet në kafiteri, atëherë më së liri e gjeni në PemaMall. Është i brendit Arielli dhe kushton 74.99 euro.

Në Gjirafa50, gjeni aparatin Adler, ngjyrë bakri me çmim 87.56 euro.

Aparat të kafesë gjeni edhe në Aztech. Ai i brendit Eletrolux, me një dozer, kushton 89.99 euro.

Në Maxi, gjeni aparatin me kapsula. Është i brendit Mr. Cafe dhe kushton 99 euro. Në Gjiaraf50, i njëjti aparat kushton po ashtu 99 euro, por bashkë me të vijnë edhe 100 kapsula falas.

Në 75Mall, aparati më i lirë është ai i brendit Grangaggia. Është me një dozer dhe kushton 129 euro.

Dhe, aparati më i shtrenjtë për shtëpi mund të blihet në Gjirafa50. Është i brendit Saeco dhe kushton 1543.31 euro. Ka mulli të integruar, gjë që ju duhet vetëm të fusni kafenë në rezervuarin që ka dhe ai vetë e bluan dhe vetë e kryen gjithë procesin. Mund të përgatiten dy kafe njëkohësisht.

Për më shumë, kliko KËTU