Batanije elektrike – ku e gjeni më së liri

19.12.2022

Shperndaje:

Jo të gjitha shtëpitë kanë ngrohje qëndrore dhe jo të gjitha familjet kanë mundësi të sigurojnë nxemëse për çdo dhomë.

Atëherë cila është zgjidhja për dhomat e gjumit pa ngrohje? Një batanije elektrike duket zgjidhje perfekte për shumë arsye. Ndër të tjera nuk kushton shtrenjtë për t’u blerë dhe shpenzon pak rrymë, meqë ka voltazhë të vogël.

Prodhuesit garantojnë për shumë siguri, madje falë teknologjisë së tyre, batanijet edhe mund të pastrohen në lavatriçe.

Batanijen elektrike më të lirë e gjeni në Gjirafa50. Është e brendit Sencor me madhësi 150 cm x 80 cm. Është e kaltër, 100 për qind poliester dhe me dy nivele të ngrohjes. Prodhuesi rekomandon ngrohje për 30 minuta para gjumit. Kushton 32 euro.

Të njëjtën batanije, në PemaMall e gjeni për 35 euro. Është ngjyrë krem.

Në PemaMall gjeni edhe batanijen e brendit Zilan. Kushton 49.90 euro.

Në këtë dyqan dhe në Gjirafa50 gjeni edhe lloje të tjera të batanijeve elektrike.

Ndërkohë batanija më e shtrenjtë mund të porositet në Gjirafa50, e prodhuar nga Camry. Është e bardhë me dimesione 180 cm x 160 cm. Sipas prodhuesit, pos ngrohtësisë qetëson muskujt e ngurtësuar dhe përmirëson qarkullimin e gjakut. Është e menduar për dy persona.

Për të parë më shumë, kliko KËTU