Kremëra kundër rrudhave – ku i gjeni më së liri

10.03.2023

Shperndaje:

Me kalimin e një moshe të caktuar, fytyra e gjithësecilit fillon të shfaq rrudhat e para. Kjo ndodh pasi trupi në një moshë të caktuar nis të prodhojë më pak proteina e vitamina që i duhen lëkurës për të qetë e tërhequr.

Për këtë mund të bëni lloj-lloj maskash, si masë parandalimi apo ngadalësimi të këtij procesi, por edhe mund të përdorni kremëra të ndryshme, që po ashtu ndihmojnë të mos plakeni shpejtë, të paktën në fytyrë.

Në tregun online ka lloje të shumëta të këtyre kremërave dhe Platforma SaKushton ka analizuar e krahasuar çmimet e tyre. Ato dinë të shkojnë edhe në mbi 400 euro për copë, por ka edhe shumë të lira.

Lexo KËTU për parfume.

Kremi më i lirë kundër rrudhave që mund të gjendet në tregun online kushton 4.14 euro dhe mund të porositet në PemaMall. Kutia ka 40 ml. Është e brendit Hyaloron.

Në Gjirafa50, për 5.45 euro mund të blini kremin kundër rrudhave Retinol. Kutia ka 50 ml.

Në Begmart, kremi më i lirë është 8.50 euro. Është e brendit L’Erbolario.

Për çmim pothuajse të njëjtë – 8.75 euro – në PemaMall mund të porositni kremin Nivea Q10. Kutia ka 50 ml.

Lexo KËTU për ngjyra të flokëve.

Në 75Mall, kremi më i lirë kundër rrudhave është ai Dr. Pasha. Kushton 16.90 euro dhe është 100 për qind natyral, bazuar në përshkrim.

Dhe zgjidhja është e pafund. Me rreth 10-15 euro mund të zgjidhni kremëra nga brendet L’Oreal, Garnier e të tjera.

Kremi më i shtrenjtë mund të blihet në Gjirafa50 për 414.78 euro. Kutia ka vëllim 50 ml dhe është e brendit Estee Lauder – Ultimate Diamond.

Për të parë më shumë, kliko KËTU