Mikser profesional – ku e gjeni më së liri

05.03.2024

Shperndaje:

Në shtëpi secili mund të ketë një mikser, por ai jo rrallë nuk na ndihmon, pasi mund të jetë i vogël dhe me fuqi të vogël rrotulluese.

E nëse ju duhet një mikser edhe për përzierje të brumit për shembull, atëherë duhet të blini një profesional që ka kazanin e tij, ka shtizën spirale të fortë dhe që ka fuqi motorike të madhe.

Në tregun online ka shumë lloje dhe platforma SaKushton ka analizuar e krahasuar çmimet e tyre.

Mikserin më të lirë profesional e gjeni në dyqanin Aztech. Është i brendit Esperanza, ka fuqi motorike 800 vat, kapacitet të kazanit që është inoks, 4 litra dhe garanci 1-vjeçare. Kushton 79.99 euro.

Në këtë dyqan gjeni edhe shumë lloje të mikserëve profesionalë, përfshirë edhe më të shtrenjtin në tregun online.

Më i shtrenjti është një i brendit Kenwood. Ka kapacitet të enës 7 litra, fuqi 1200 vat dhe garanci 2-vjeçare. Kushton 599 euro.

Shumë lloje gjeni edhe në dyqanin Neptun. Më i liri nga mikserët profesionalë në këtë dyqan kushton 129 euro. Është i brendit Bosch, ka fuqi 700 vat dhe kapacitet të enës 3.8 litra. Vjen me garanci 2-vjeçare.

E më i shtrenjti mikser profesional në Neptun kushton 199 euro. Është i brendit Ariete, ka kapacitet të enës 5.5 litra, fuqi 1200 vat dhe garanci 2-vjeçare.

Për të parë më shumë, kliko KËTU