Shampoo për flokë të hidratura, kundër rënies apo zbokthit – zgjidh mes 1.19 e 73 euro

16.12.2022

Shperndaje:

Një prej produkteve që e përdorim çdo ditë është edhe shampoo e flokëve. Shumëkush nuk e ndërron brendin, pavarësisht çmimit, por ka edhe të tjerë që kërkojnë sa më të lirë.

Në tregun online ka me dhjetëra lloje nga një euro e pak e deri në 73 euro për 200 ml shishe.

Shampoon më të lirë e gjeni në Maxi. Shampoo Palmolive në shishe 350 ml kushton 1.19 euro.

Në këtë dyqan, gjeni edhe shampoon Hobby me proteina ulliri për 1.99 euro, por vjen në shishe shumë më të madhe – 700 ml.

Në PemaMall, shampoo më i lirë është ai i brendit Green Pharmacy. Është për të gjitha llojet e flokëve dhe sipas prodhuesit ndal rënien dhe stimulon rritjen e tyre. Vjen në shishe 350 ml dhe kushton 3 euro.

Në Spar, shampoo më i lirë është ai i brendit Wash&go me aromë të lules kamomil. Vjen në shishe 400 ml dhe kushton 3.29 euro.

Në Gjirafa50, shampoon më të mund ta porosisni për 3.50 euro. Bëhet fjalë për brendin britanik Creightons Micellar. Pos për larje, ndihmon flokët të mos hidratohen dhe vjen në paketim 250 ml.

Me këtë çmim, në Gjirafa50 gjeni disa lloje të shampoove për flokë, me aroma e funskione të ndryshme.

Ndërkohë, PemaMall ofron edhe një shampoo kundër rënies së flokëve. Bioblas Herbal vjen në shishe 360 ml dhe është për meshkuj. Kushton 3.50 euro.

Shampoo më e shtrenjtë kushton 73 euro. E gjeni në Gjirafa50 dhe është i brendit të njohur Sisley. Vjen në paketim 200 ml dhe sipas prodhuesit, shërben për rigjenerim të flokëve.

Për më shumë lloje, kliko KËTU