MacBook Air – ku e gjeni më së liri

04.01.2022

Shperndaje:

Jeni adhurues i pajisjeve të Applet dhe ju duhet një laptop? Atëherë zgjidhja më e mirë është një MacBook Air. Për më tepër, nuk është prej çmimeve shumë të kripura.

Klik –k’qyre n’Sakushton: MacBook Air

Platforma SaKushton ka analizuar e krahasuar çmimet e laptopëve MacBook Air.

MacBook Air mund të porositni në Gjirafa50, Neptun dhe në eGjeta.
Më së liri kushton në Gjirafa50 – 1065.71 euro. Ka ekran 13.3 inç, 8 bërthama të procesorit dhe 8 GB ram memorie e 256 GB hapësirë të brendshme. Ky model revolucionar i Apple, MacBook Air vjen me procesorin e Apple M1.

Laptopi ka Wi-Fi ac, Bluetooth 5.0, 2x Thunderbolt / USB 4, kamerë FaceTime HD, Touch ID, panel të prekjes Force Touch, lidhës audio 3.5 mm, tastierë Magic dhe konstruksion alumini. Vjen me sistemin operativ macOS Big Sur.

Të njëjtin model në Neptun e blini për 1149 euro, kurse në eGjeta 1158.5 euro.

Në eGjeta, ofrohet edhe modeli i njëjtë me kapacitet më të madh – 512 GB hapësirë të brendshme dhe kushton 1425.5 euro.