Erëza nga brendi Kotanyi – ku i gjeni më së liri – SaKushton
main

Për çdo produkt që t'intereson,
munesh me kqyr sa kushton

main

Erëza nga brendi Kotanyi – ku i gjeni më së liri

02.11.2023

Shperndaje:

Ka shumë brende të erëzave, por është një i veçantë – Kotanyi. Brendi u themelua para 142 vjetëve në Vjenë dhe pronari në fillim shërbente vetëm në Perandorinë austro-hungareze.

Sot nën emrin e këtij brendi prodhohen rreth 4500 produkte, prej tyre rreth 600 janë erëza.

Ky brend, ka kohë që është i pranishëm edhe në tregun e Kosovës.

Platforma SaKushton ka analizuar e krahasuar çmimet e tyre.

Erëzat më të lira i gjeni në 75Mall. Majdanoz i grirë, 7 gr, në kavanoz qelqi, pastaj origano – 12 gr dhe erëza për mish të pulës 110 gr, i gjeni për 1.50 euro copën.

Xhenxhefilin e grirë e të thatë, me peshë 38 gr, në këtë market online mund ta porosisni për 1.60 euro. E hudhrën e grirë e të përzier me biber të zi, me peshë 70 gr, e gjeni për 2 euro.

Erëza më e shtrenjtë e këtij brendi, është biberi i zi kokërr. Kavanozi vjen me mullirin e vet dhe kushton 2.75 euro. Pesha e biberit është 36 gr.

Për të parë më shumë, kliko KËTU