Pompë bujqësore për ujë – ku e gjeni më së liri

07.03.2022

Shperndaje:

Për sezonen e re të bujqësisë ju duhen mjete në mesin e tyre edhe pompa për ujitje.

Në tregun online janë disa lloje të pompave, zhytëse dhe standarde dhe platforma SaKushton i ka analizuar e krahasuar çmimet e tyre.

Pompën më të lirë e gjeni në Gjirafa50. Kushton 54.54 euro dhe është e brendit polak, Dedra. Në Gjirafa50 gjeni edhe pompë hidrofor. Është po ashtu brend polak – Omigena dhe kushton 61.48 euro.

Pemamall e shet pompën Nakayama 900 wat për 69 Euro.

Nga pompat zhytëse, më të lirën në këtë dyqan online e blini për 63.84 euro. Është e firmës Yato dhe ka motor 900 watt.

Pompa më e shtrenjtë në Gjirafa50 kushton 334.47 euro. Është e firmës së njohur Karcher dhe është pompë kopshti.

Pompa të fuqishme uji gjeni edhe në PemaMall. Pompa e ujit me benzinë, me motor 4.1 kw, kushton 210 euro.


Për të parë të gjitha ofertat, kliko KËTU