12 produkte prej patateve nga brendi Aviko – zgjidh të duhurin

18.01.2024

Shperndaje:

Nëse jeni adhurues të patateve, atëherë brendi holandez Aviko, u ofron llojllojshmëri të gjërave nga kjo lloj perime.

Ofron patate për përgatitje të pomfritit, pastaj në prerje të ndryshme, me erëza, të gatuara dhe produkte nga patatja e ëmbël.

Në tregun online i gjeni të paktën 12 lloje të patateve nga Aviko dhe platforma SaKushton ua sjell ofertat më të lira.

Patatja më e lirë e Avikos, është ajo e prerë në copa të mëdha dhe me erëza. Janë të djegësta edhe njihen si Mex, referencë për Meksikën ku konsumohen produkte shumë të djegësta. Paketimi me 600 gr. kushton 1.77 euro dhe e gjeni në dyqanin Begmart.

Për 1.95 euro, e gjeni paketimin me patate në copë pak më të mëdha dhe janë me hudhër.

Në Begmart, gjeni edhe patatet e prera në formë zig-zag. Paketimi 750 gr. kushton 2.01 euro.

Për 2.20 euro, mund të porosisni patatet croquettes. Qesja ka 750 gr.

Gjeni edhe produkte të përgatitura nga brumi i patateve, ku ka shumë përbërës dhe janë në formë të goglave. Paketimi 750 g. kushton 2.62 euro.

Për të njëjtin çmim, mund të blini edhe patatet për pomfrit klasik. Paketimi ka 1 kg.

Më së shtrenjti, nga ky brend, po në Begmart, e gjeni paketimin me prerje për pomfrit, por nga patatja e ëmbël. Paketimi 2.270 gr. kushton 17.4 euro.

Për të parë më shumë, kliko KËTU