Reçel me dhe pa sheqer shtesë – ku i gjeni më së liri – SaKushton
main

Për çdo produkt që t'intereson,
munesh me kqyr sa kushton

main

Reçel me dhe pa sheqer shtesë – ku i gjeni më së liri

14.11.2023

Shperndaje:

Reçel kumbulle, dredhëze, mjedre, kajsie, portokalli, qershie, pjeshke, fiku, boronice apo frutave të malit. Me ose pa sheqer shtesë? Në tregun online keni zgjidhje pa fund nëse jeni meraklinj të reçelit.

Platforma SaKushton ka analizuar e krahasuar çmimet e tyre.

Reçelin më të lirë e gjeni në Spar. Është i dredhëzës, në kavanoz 450 gr dhe kushton 1.69 euro. Për 10 centë më shumë, në këtë market gjeni edhe reçelin e mjedrës. Të dy llojet janë me sheqer shtesë.

Reçel gjeni edhe në Begmart. Ofrohen ato të brendit Zuegg, të gjitha pa sheqer shtesë. Më i liri kushton 2.52 euro dhe është në kavanoz plastike me peshë 220 gr. Është nga kajsia.

Për këtë çmim, në Begmart mund të porositni edhe reçelin e portokallit, qershisë, pjeshkës dhe dredhëzës.

Pak më shtrenjtë, për 2.64 euro e gjeni reçelin e frutave të pyllit.

Ky brend ofron edhe reçel me peshë 330 gr. I qershisë kushton 2.64 euro, i fikut 2.76 euro, aq sa kushton edhe ai i frutave të malit 2.76 euro.

Për të parë më shumë, kliko KËTU