Festo me verë të kuqe ose të të bardhë – ku e gjeni më së liri

17.12.2023

Shperndaje:

Festat e fundvitit po afrojnë dhe bëni mirë të zgjidhni edhe pijet që dëshironi t’ju shoqërojnë këto net.

Një ndër pijet alkoolike e preferuar për tryezat e festave është edhe vera.

Në tregun online ofrohet verë e bardhe dhe verë e kuqe, kryesisht brende të huaja dhe platforma SaKushton ka analizuar e krahasuar çmimet e tyre.

Vera më e lirë është një e bardhë dhe një e kuqe italiane. Ato Lybante të brendit Terre Carsiche në shishe 0.750 ml në dyqanin online Begmart, mund t’i porosisni për 6.69 euro.

Në Spar, për 6.99 euro, mund të blini verën e kuqe Alexandria të brendit maqedonas Tikves.

Në 75Mall, nuk ofrohet verë, por nëse po kërkoni bokall për verë me vëllim një litër, e gjeni për 6.99 euro.

Në Begmart, gjeni edhe shumë lloje të tjera të verërave, pak më të shtrenjta.

E bardha më e shtrenjta është po e Terre Carsiche. Është Chardonnay dhe kushton 12.89 euro.

Derisa vera e kuqe më e shtrenjtë në këtë market kushton 20.99 euro. Është italiane e Terre Carsiche dhe e brenduar si Telamone.

Për të parë më shumë, kliko KËTU